LED lights (ECO)
€6.25
The Apollo 100 Recessed is a recessed spot of the brand Astro is a part of the Apollo family. The Astro Apollo 100 Recessed recessed spot has an IP value of IP20 and is suitable for indoor use. This recessed spot comes with the lichtsource The Apollo 100 Recessed is made out of Aluminium. This product is not complete, have a look at the accessories to complete your order. In need of larger quantities? Contact us for a competitive offer!
This is an OUTLET item: customer return
Be sure to take a look at the accessories to complete your product !
Large order as an individual? Ask our best price here!
Are you a professional? Sign up here for wholesale prices
| Family | Apollo |
|---|---|
| IP Code | IP20 |
| Power supply | 230V |
| Fixation | Ceiling |
| Usage | Indoor |
| Armature type | Downlight |
| Appliance class | I |
| Material | Aluminum |
| Turnable | 330 |
| Dimmable | Yes |
| Number of lamps | 1 |
| Lamp(s) included | No |
| Power | 1 x 6W |
| Fitting | GU10 |
| Diameter | 80 |
| Height | 202 max |
| Depth | 30 |
| Installation dimensions | 44mm |
| Weight | 0.39 |
| Sales unit | Per unit |
| Warranty | 5 years |
check_circle
check_circle